Grand Prix
Bucovina-Banat
black bullet

Clasament Grand Prix Bucovina-Banat 2022

Grand Prix Bucovina-Banat 2022

Turneu anual in cinci etape organizat de catre cluburile de GO din Bucovina si Banat prin care invitam intreaga comunitate sa celebreze alaturi de noi culturile celor trei tari care ne-au oferit, in forma pe care o cunoastem astazi, jocul pe care il iubim: China - Weiqi, Japonia - Igo, Coreea - Baduk.

grand-prix-bucovina-banat-2021
 104 puncte


Clasament echipe

Echipa castigatoare primeste la final de an un trofeu simbolic din partea celeilalte echipe.

39 -  Bucovina  (11 jucatori)
38 -  independent  (10 jucatori)
27 -  Banat  (7 jucatori)


Clasament jucatori

Se premiaza sportivii din top 10 punctaj (jucatorii la egalitate de puncte sunt luati in calcul ca ocupand acelasi loc), precum si toti jucatorii care au participat la toate cele 5 editii ale anului in curs, daca nu se afla deja in randul premiantilor la categoria puncte.

5 -  François Van Walleghem  - independent (1 editii)
5 -  Luca Sincari  - Bucovina (1 editii)
5 -  Alexandru-Nicolas Patrascu  - independent (1 editii)
5 -  Peter Kasko  - independent (1 editii)
5 -  Dan Iugulescu  - Banat (1 editii)
5 -  Tudor Farcas  - Banat (1 editii)
5 -  Tony Claasen  - Bucovina (1 editii)
4 -  Bogdan Tifrea  - Bucovina (1 editii)
4 -  Peter Simon  - independent (1 editii)
4 -  Serban Rus  - Bucovina (1 editii)
4 -  Filip Paskali  - Banat (1 editii)
4 -  Alexandra Oprisan  - Bucovina (1 editii)
4 -  Daria Maria Mesesan  - independent (1 editii)
4 -  Maria Macovei  - Bucovina (1 editii)
4 -  Mariia Chernova  - independent (1 editii)
4 -  Weida Chen  - Banat (1 editii)
3 -  Colin Williams  - independent (1 editii)
3 -  Matei Sincari  - Bucovina (1 editii)
3 -  Vasile Pop  - Banat (1 editii)
3 -  Flavia Mazga  - Bucovina (1 editii)
3 -  Byoung-Ju Lee  - independent (1 editii)
3 -  Eduard Iugulescu  - Banat (1 editii)
3 -  Rares Irhasiu  - Banat (1 editii)
3 -  Patrick Dumitrescu  - Bucovina (1 editii)
3 -  Alexandru Ionut Crihan  - independent (1 editii)
3 -  Matei Baldea  - Bucovina (1 editii)
2 -  Karlo Vlahović   - independent (1 editii)
1 -  Maria Sincari  - Bucovina (1 editii)