Grand Prix
Bucovina-Banat
black bullet

Clasament Grand Prix Bucovina-Banat 2021

Grand Prix Bucovina-Banat 2021

Turneu anual in cinci etape organizat de catre cluburile de GO din Bucovina si Banat prin care invitam intreaga comunitate sa celebreze alaturi de noi culturile celor trei tari care ne-au oferit, in forma pe care o cunoastem astazi, jocul pe care il iubim: China - Weiqi, Japonia - Igo, Coreea - Baduk.

grand-prix-bucovina-banat-2021
 122 puncte
 100 puncte
 54 puncte
 110 puncte
 129 puncte


Clasament echipe

Echipa castigatoare primeste la final de an un trofeu simbolic din partea celeilalte echipe.

221 -  Bucovina  (27 jucatori)
218 -  Banat  (18 jucatori)
76 -  independent  (13 jucatori)


Clasament jucatori

Se premiaza sportivii din top 10 punctaj (jucatorii la egalitate de puncte sunt luati in calcul ca ocupand acelasi loc), precum si toti jucatorii care au participat la toate cele 5 editii ale anului in curs, daca nu se afla deja in randul premiantilor la categoria puncte.

26 -  Tony Claasen  - Bucovina (5 editii)
23 -  Daniel Dobridoreanu  - Banat (4 editii)
21 -  Matei Sincari  - Bucovina (5 editii)
21 -  Adrian Jurjica  - Banat (5 editii)
20 -  Luca Sincari  - Bucovina (5 editii)
20 -  Eduard Iugulescu  - Banat (5 editii)
19 -  Ovidiu Berceanu  - Banat (4 editii)
16 -  Serban Rus  - Bucovina (4 editii)
16 -  Tudor Farcas  - Banat (4 editii)
15 -  Maria Irhasiu  - Banat (3 editii)
14 -  Dan Iugulescu  - Banat (3 editii)
14 -  Rares Irhasiu  - Banat (3 editii)
14 -  Cristian Bratu  - Banat (5 editii)
13 -  Stefan Chelariu  - Bucovina (4 editii)
12 -  David Heidel  - Bucovina (3 editii)
11 -  Bianca Petrescu  - Bucovina (3 editii)
11 -  Maria Macovei  - Bucovina (3 editii)
10 -  Daria Maria Mesesan  - independent (2 editii)
10 -  Sara Maria Ghetu  - independent (2 editii)
10 -  Ruxandra Ciora  - Banat (2 editii)
9 -  Flavia Mazga  - Bucovina (4 editii)
9 -  Adrian Martin  - Banat (3 editii)
9 -  Alexandru Ionut Crihan  - independent (2 editii)
8 -  Bogdan Tifrea  - Bucovina (2 editii)
8 -  Vasile Pop  - Banat (4 editii)
8 -  Petre Matei  - Banat (2 editii)
8 -  Daniel Haja  - Bucovina (2 editii)
8 -  Weida Chen  - Banat (3 editii)
8 -  Matei Arnautu  - independent (2 editii)
7 -  Darius DobraniČ™  - independent (1 editii)
6 -  Rares Pituru  - Bucovina (1 editii)
6 -  Alexandra Oprisan  - Bucovina (2 editii)
6 -  Stefania Lostun  - Bucovina (2 editii)
6 -  Simona Ianovici  - Bucovina (2 editii)
6 -  Luca Fodorean  - independent (2 editii)
6 -  Patrick Dumitrescu  - Bucovina (2 editii)
6 -  Bing Deng  - Banat (2 editii)
6 -  Cristian Berceanu  - Banat (2 editii)
5 -  Mihail Patrascuta  - independent (1 editii)
5 -  Liviu Balasoiu  - Bucovina (1 editii)
5 -  David Arnautu  - independent (2 editii)
4 -  Maia Peter  - independent (1 editii)
4 -  Rares Niculita  - Bucovina (1 editii)
4 -  David Militaru  - independent (1 editii)
4 -  Stefana Macovei  - Bucovina (1 editii)
4 -  Andi Gal  - Banat (1 editii)
4 -  Albert Bruckner  - Bucovina (1 editii)
3 -  Eduard Ungureanu  - Bucovina (1 editii)
3 -  Alesia Ungureanu  - Bucovina (1 editii)
3 -  Denisa Rusu  - Bucovina (1 editii)
3 -  Horatiu Radulescu  - independent (1 editii)
3 -  Flavius Lostun  - Bucovina (2 editii)
3 -  Philippe Grimond  - Banat (1 editii)
3 -  Denis Mihai Ghetu  - independent (1 editii)
3 -  Matei Baldea  - Bucovina (1 editii)
2 -  Maria Sincari  - Bucovina (1 editii)
2 -  Arnaud Pilet  - independent (1 editii)
2 -  Dorina Costea  - Bucovina (1 editii)