Bucovina-Banat
editii speciale cotate
black bullet

Topuri BBC - jucatori, echipe, cluburi

Clasament puncte
acumulate in toate editiile BBC

Cu ocazia fiecarei editii speciale a Bucovina-Banat cotate participantii primesc un numar de n+1 puncte, unde "n" este numarul de victorii obtinute intr-o anumita editie. Punctul suplimentar (+1) este oferit pentru participare, astfel incat si jucatorii fara nici o victorie sa fie recompensati pentru efort.


 Echipe  |  Jucatori  |  Cluburi 

Editii BBC

 122 puncte
 100 puncte
 54 puncte
 110 puncte


Clasament echipe

187 -  Banat  (17 jucatori)
173 -  Bucovina  (23 jucatori)
26 -  independent  (7 jucatori)


Clasament jucatori

23 -  Daniel Dobridoreanu  - Banat (4 editii)
22 -  Tony Claasen  - Bucovina (4 editii)
19 -  Ovidiu Berceanu  - Banat (4 editii)
17 -  Matei Sincari  - Bucovina (4 editii)
17 -  Adrian Jurjica  - Banat (4 editii)
16 -  Eduard Iugulescu  - Banat (4 editii)
15 -  Luca Sincari  - Bucovina (4 editii)
15 -  Maria Irhasiu  - Banat (3 editii)
14 -  Rares Irhasiu  - Banat (3 editii)
13 -  Stefan Chelariu  - Bucovina (4 editii)
12 -  Serban Rus  - Bucovina (3 editii)
12 -  David Heidel  - Bucovina (3 editii)
11 -  Bianca Petrescu  - Bucovina (3 editii)
11 -  Maria Macovei  - Bucovina (3 editii)
11 -  Tudor Farcas  - Banat (3 editii)
11 -  Cristian Bratu  - Banat (4 editii)
10 -  Dan Iugulescu  - Banat (2 editii)
10 -  Ruxandra Ciora  - Banat (2 editii)
9 -  Adrian Martin  - Banat (3 editii)
8 -  Petre Matei  - Banat (2 editii)
8 -  Daniel Haja  - Bucovina (2 editii)
6 -  Alexandra Oprisan  - Bucovina (2 editii)
6 -  Flavia Mazga  - Bucovina (3 editii)
6 -  Simona Ianovici  - Bucovina (2 editii)
6 -  Bing Deng  - Banat (2 editii)
6 -  Cristian Berceanu  - Banat (2 editii)
5 -  Vasile Pop  - Banat (3 editii)
5 -  Daria Maria Mesesan  - independent (1 editii)
5 -  Sara Maria Ghetu  - independent (1 editii)
5 -  Alexandru Ionut Crihan  - independent (1 editii)
5 -  Liviu Balasoiu  - Bucovina (1 editii)
4 -  Bogdan Tifrea  - Bucovina (1 editii)
4 -  Rares Niculita  - Bucovina (1 editii)
4 -  Stefana Macovei  - Bucovina (1 editii)
4 -  Weida Chen  - Banat (2 editii)
4 -  Matei Arnautu  - independent (1 editii)
3 -  Eduard Ungureanu  - Bucovina (1 editii)
3 -  Denisa Rusu  - Bucovina (1 editii)
3 -  Stefania Lostun  - Bucovina (1 editii)
3 -  Philippe Grimond  - Banat (1 editii)
3 -  Luca Fodorean  - independent (1 editii)
3 -  Matei Baldea  - Bucovina (1 editii)
2 -  Arnaud Pilet  - independent (1 editii)
2 -  Patrick Dumitrescu  - Bucovina (1 editii)
2 -  Dorina Costea  - Bucovina (1 editii)
2 -  David Arnautu  - independent (1 editii)
1 -  Flavius Lostun  - Bucovina (1 editii)


Clasament cluburi

130 -  Clubul Sportiv Municipal Dorna Vatra Dornei  (18 jucatori)
120 -  Asociatia Club Sportiv de Go Walter Schmidt  (11 jucatori)
40 -  Club Sportiv de Go Sakata  (6 jucatori)
29 -  Asociatia Club Sportiv Atsumi Dance  (5 jucatori)
27 -  international  (3 jucatori)
13 -  Clubul Sportiv de Go Kisei Baia Mare  (1 jucatori)
11 -  Clubul Sportiv Unirea Sannicolau Mare  (1 jucatori)
10 -  Clubul Sportiv Comunal Timisul Sag   (1 jucatori)
4 -  Clubul Sportiv Comunal Dudestii Noi  (1 jucatori)
2 -  Asociatia Club Sportiv Hikaru  (1 jucatori)


Nota: scriptul ia in considerare clubul la care a fost legitimat sportivul in momentul fiecarei editii la care a participat.